Seri Mas Condominium Taman Ikhsan
Cheras, Kuala Lumpur
RM 310,000
Jenis Hartanah
Jenis Iklan
ID Hartanah
20221030070514
Lokasi
Diiklankan Oleh
WhatsAppRingkasan Pantas
Seri Mas Condominium di Taman Ikhsan ialah kondominium pegangan pajakan untuk dijual di Cheras, Kuala Lumpur, pada harga RM 310,000 dan boleh dirunding. Unit lot Bumiputera ini terletak di tingkat 7, dengan keluasan binaan 865 kaki persegi, 3 bilik tidur, 2 bilik air dan 1 tempat letak kereta. Unit ini dilengkapi kabinet dapur, almari pakaian dan penghawa dingin, menghadap kolam renang, serta menyediakan kawasan barbeku dan kolam renang. Hubungi ejen untuk mengatur lawatan.
Spesifikasi
Pegangan
Keluasan Binaan (kaki persegi)
865
Lot Bumiputera
Ya
Perabot
Bilik Tidur
Bilik Air
Tempat Letak Kereta
Poskod
Taman
Seri Mas Condominium
Boleh Runding
Ya
Unit Pelancaran Baharu
-
Tarikh Lelong
30-10-2022 07-02
Nombor Lelong
-
Jenis Hakmilik
Penerangan
=============================
Asking Price : RM310,000 (Nego)
=============================
Properties Details:
Property Type : Condominium
Tenure : Leasehold
Title Code : Individual
Land Title : Residential
Strata Ready.
Storeys : 7 floor ( total 18Floor)
Built-up : 865 sq. ft
3 Room/ 2 Bathroom /1 Yard
Parking 1 unit
Maintenance Fee RM160
Kitchen Cabinet, Wardrobe, Air-cond. Tenant RM1300
Facing Pool
Facilities :-
Barbecue Area
Covered Parking,
Swimming Pool (Kids & Adult)
akraminmmbr
Nearby places
Tap a card to see the places on the map.
📍 Location of Seri Mas Condominium. Tap another card to see the places around it.
Nearest schools
-
Institut Pendidikan Guru Kampus Ilmu Khas CollegeJalan Yaacob Latif, Kuala Lumpur0.6 km
-
0.7 km
-
0.7 km
-
Sekolah Menengah Kebangsaan Cheras GovernmentNear Jalan Yaacob Latif, Taman Tenaga0.7 km
-
0.8 km
-
Alam Shah Science Secondary School GovernmentNear Jalan Yaacob Latif, Taman Tenaga0.9 km
-
Sekolah Menengah Kebangsaan Seri Permaisuri GovernmentNear Jalan Sri Permaisuri, Bandar Sri Permaisuri0.9 km
-
0.9 km
-
1.1 km
-
1.2 km
-
1.3 km
-
1.3 km
-
1.5 km
-
Asterisk Academy College109-2 Jalan Dwitasik 1, 56000, Kuala Lumpur1.6 km
-
1.9 km
-
1.9 km
-
Tadika Islam Al-Mustaqimah KindergartenNear Jalan Jaya 5, Bandar Tun Razak2 km
-
YPC International College InternationalNear Jalan Perdana 4/5, Pandan Perdana2.3 km
-
Ideas International School InternationalNear Jalan Nakhoda Yusof, Pudu2.5 km
-
Taylor's International School - Kuala Lumpur InternationalNear Jalan 1/75C, Kampung Pandan2.8 km
-
2.8 km
-
The Alice Smith School (Primary Campus) SchoolJalan Bellamy, Kuala Lumpur2.9 km
-
Sri Pine Hills Private School PrivateNear Jalan Jering, Taman Cheras3 km
Nearest healthcare
-
0.8 km
-
Cheras Specialist Maternity Centre ClinicNear Jalan 2/90, Taman Tenaga0.8 km
-
0.8 km
-
0.8 km
-
0.8 km
-
0.8 km
-
0.8 km
-
0.9 km
-
0.9 km
-
0.9 km
-
Hospital Rehabilitasi Cheras HospitalNear Jalan Midah 8, Taman Midah1.1 km
-
Hospital Pakar Kanak-Kanak Universiti Kebangsaan Malaysia HospitalNear Jalan Midah 8B, Taman Midah1.4 km
-
1.7 km
-
1.7 km
-
1.7 km
-
Hospital Canselor Tuanku Muhriz UKM HospitalNear Lorong Jaya 9, Taman Midah1.7 km
-
1.7 km
-
Caring Pharmacy Pharmacy30 Jalan Midah Besar, 56000, Taman Midah, Cheras, Kuala Lumpur1.7 km
-
1.8 km
-
Klinik Pergigian Drs Wong & Partners DentalNear Jalan Midah 5, Taman Midah1.8 km
-
Klinik Pergigian Pang DentalNear Jalan Sri Permaisuri 8, Bandar Sri Permaisuri2.1 km
Nearest food
-
0.1 km
-
0.1 km
-
KK Super Mart Convenience storeNear Jalan Sembilang, Taman Tenaga0.3 km
-
Medan Selera Tempat Letak Kereta Bertingkat PA Seri Sabah Food courtNear Jalan Ikan Ayu, Taman Tenaga0.6 km
-
0.7 km
-
Hanizah Nasi Kandar RestaurantNear Jalan Jelawat 1, Taman Tenaga0.7 km
-
0.7 km
-
0.7 km
-
0.7 km
-
0.8 km
-
0.8 km
-
0.8 km
-
0.8 km
-
0.8 km
-
0.9 km
-
0.9 km
-
1 km
-
1 km
-
1.1 km
-
1.1 km
-
1.1 km
-
1.2 km
-
1.4 km
-
1.4 km
-
1.4 km
-
1.5 km
-
1.5 km
-
1.6 km
-
1.7 km
-
Medan Selera Taman Midah Food courtNear Jalan Midah Besar, Taman Midah1.7 km
Nearest shopping
-
Pasar Sementara Pasar Besar Cheras MarketNear Jalan Seluang, Taman Tenaga0.3 km
-
0.3 km
-
Pasar Awam Taman Ikan Emas MarketNear Lorong Ikan Emas, Taman Tenaga0.6 km
-
0.7 km
-
Fresh Grocer Supermarket SupermarketNear Jalan Jelawat 1, Razak Mansion0.8 km
-
0.8 km
-
1 km
-
1.1 km
-
1.1 km
-
Pasar Malam Taman Miharja Fasa Ⅱ MarketNear Jalan 3/93, Pudu Ulu1.2 km
-
Tapak Urban Street Dining Stadium KL MarketJalan Tasik Permaisuri 1, 56000, Kuala Lumpur1.3 km
-
1.5 km
-
AEON Taman Maluri Shopping Centre MallJalan Jejaka, 55100, Kuala Lumpur1.5 km
-
1.6 km
-
1.6 km
-
1.8 km
Nearest stops and stations
-
Flat Sri Johor Blok 33 Jalan Jelawat 2 Bus stopNear Jalan Jelawat 2, Taman Tenaga0.4 km
-
Flat Sri Johor Blok 17 Jalan Jelawat 2 Bus stopNear Jalan Jelawat 2, Taman Tenaga0.4 km
-
0.5 km
-
Apartment Bintang Mas Jalan Jelawat 1 Bus stopNear Jalan Jelawat 1, Taman Tenaga0.7 km
-
0.7 km
-
0.8 km
-
0.9 km
-
1 km
-
1.2 km
-
1.5 km
Nearest parks
-
Laman Santapan GardenNear Jalan Tasik Permaisuri 1, Bandar Sri Permaisuri1.3 km
-
1.6 km
-
Laman Iskandar Puteri GardenNear Jalan Tasik Permaisuri 2, Bandar Tun Razak1.7 km
-
1.8 km
-
Taman Tasik Permaisuri ParkNear Jalan Tasik Permaisuri 2, Bandar Tun Razak2 km
-
2.1 km
-
2.3 km
-
2.3 km
-
2.9 km
-
3.2 km
Nearest sport & gyms
-
Stadium Mini Seri Permaisuri StadiumNear Jalan Sri Permaisuri, Bandar Sri Permaisuri1 km
-
Stadium Bola Sepak Kuala Lumpur StadiumNear Jalan Yaacob Latif, Bandar Tun Razak1.4 km
-
Kuala Lumpur Swimming Complex Sport centreNear Jalan Yaacob Latif, Bandar Tun Razak1.7 km
-
1.9 km
-
1.9 km
-
2 km
-
Stadium Majlis Perbandaran Ampang Jaya Pandan Perdana StadiumNear Jalan Indah 3/1, Pandan Perdana2.1 km
-
Kompleks Belia dan Sukan Kuala Lumpur Sport centreNear Jalan Perkasa, Kampung Pandan2.7 km
-
Paralympic Swimming Pool Sport centreNear Jalan Perwira, Kampung Pandan2.8 km
-
Paralympics Sports Complex Sport centreNear Jalan Perwira, Kampung Pandan2.8 km
-
Avenger Sports Arena Sport centreNear Jalan Perdana 9/10, Pandan Indah2.8 km
-
2.9 km
-
3.2 km
-
3.3 km
-
Life n Fitness - Bukit Bintang GymNear Drop Off Point 1, Bukit Bintang3.4 km
-
3.4 km
-
3.7 km
-
3.7 km
-
Kolam Renang Pusat Komuniti Lembah Pantai Swimming poolNear Jalan Pantai Permai, Pantai Hillpark6.8 km
Straight-line distances from the building. Places from OpenStreetMap contributors, Oct 2026; some places may be missing. Operating hours, contact and directions open Google Maps for the latest details.
Loan & Insurance Calculator
Estimates onlyRates: Bank Negara Malaysia (indicative effective lending rate), refreshed daily. Tap a bank to apply its rate.
Monthly Instalment
-
Loan Amount
-
Total Interest
-
MRTA vs MLTA Comparison
Indicative estimates - actual premiums depend on insurer, health & plan| MRTA | MLTA | |
|---|---|---|
| Estimated Premium | - | - |
| Payment | One-off (usually financed into loan) | Monthly / yearly premium |
| Coverage | Reducing - follows loan balance | Level - fixed sum assured |
| Beneficiary | Bank (settles the loan) | Family (loan settled, balance to family) |
| Cash Value | None / minimal | Yes - may have cash value |
| Transferable | Tied to this loan | Portable to next property |
All figures are estimates for reference only and do not constitute financial advice. Loan approval, interest rates and insurance premiums vary by bank, insurer, age, health condition and coverage chosen. Please consult your banker or licensed financial adviser for exact quotations.
Iklan Serupa
Browse by state