Sierra Residency 889sf Freehold 3room High Flr Puc
Puchong, Selangor
RM 380,000
Jenis Hartanah
Jenis Iklan
ID Hartanah
20260223213741
Lokasi
Ringkasan Pantas
Sierra Residency ialah kediaman servis pegangan bebas untuk dijual di Puchong, Selangor, pada harga RM 380,000. Unit perantaraan separa perabot seluas 889 kaki persegi ini terletak di tingkat tinggi dan mempunyai 3 bilik tidur, 2 bilik air dan 1 tempat letak kereta, menghadap rumah teres. Harga boleh dirunding. Hubungi ejen hari ini untuk membuat temu janji melihat unit.
Spesifikasi
Property Name Property Guru Suggested
Sierra Residency
Pegangan
Keluasan Binaan (kaki persegi)
889
Lot Bumiputera
Tidak
Perabot
Bilik Tidur
Bilik Air
Tempat Letak Kereta
Poskod
Taman
Bandar Kinrara
Boleh Runding
Ya
Unit Pelancaran Baharu
-
Tahun Siap
2003
Kemudahan
Property Guru Township
Tiada maklumat taman
Alamat
Jalan Kinrara 5b, Taman Bukit Kinrara
Jenis Hakmilik
Jenis Hakmilik Tanah
Jenis Unit
Tingkat
Tingkat Tinggi
Penerangan
# Freehold
# 889 sf
# 3 Bedrooms
# 2 Bathrooms
# intermediate Unit
# 1 Car Parking Lot
# Basic Unit
# High Floor
# Facing Terrace House
Pls kindly don't hesitate to Call or WhatsApp Paul Lee O12987 & 9039 (REN Number 07064)
Call or WhatsApp: O12987 & 9039
Call or WhatsApp: O12987 & 9039
Call or WhatsApp: O12987 & 9039
Call or WhatsApp: O12987 & 9039
Call or WhatsApp: O12987 & 9039
I'm Specialist @ Whole Puchong Area
Nearby places
Tap a card to see the places on the map.
📍 Location of Sierra Residency. Tap another card to see the places around it.
Nearest schools
-
0.1 km
-
SMK Seksyen 3 Bandar Kinrara GovernmentNear Jalan Kinrara 5, Desiran0.6 km
-
Sekolah Jenis Kebangsaan (Cina) Shin Cheng (Harcroft) GovernmentNear Jalan Kasawari 11, Bandar Puchong Jaya0.7 km
-
REAL Kids Puchong Jaya KindergartenNear Jalan Kasawari 1, Bandar Puchong Jaya0.9 km
-
Sekolah Agama Rakyat Bandar Kinrara 5 GovernmentNear Jalan BK 5/8A, Bandar Kinrara1.3 km
-
1.3 km
-
SMK Seksyen 4 Bandar Kinrara GovernmentNear Jalan Kinrara 5A, Bandar Kinrara1.4 km
-
Sekolah Kebangsaan Pusat Bandar Puchong 2 GovernmentNear Persiaran Indera, Bandar Puteri Puchong1.4 km
-
Tadika Wawasan Melodi KindergartenNear Jalan Wawasan 2/7, Puchong1.7 km
-
2 km
-
Binary University CollegeNear Persiaran Puchong Jaya Selatan, Puchong2 km
-
2.2 km
-
Kolej Tingkatan 6 Puchong CollegeNear Jalan Merbuk, Bandar Puchong Jaya2.6 km
-
Master Weld Academy (Suria Campus) CollegeJalan Puchong, Puchong2.6 km
-
2.6 km
-
Tzu Chi International School International1 Jalan Jalil Impian 2, 57000, Kuala Lumpur2.8 km
Nearest healthcare
-
1.3 km
-
1.7 km
-
1.7 km
-
1.8 km
-
1.9 km
-
1.9 km
-
1.9 km
-
Klinik Pergigian Malaysia Smile Dental13A Jalan Kenari 4, 47170, Bandar Puchong Jaya1.9 km
-
Farmasi Citycare PharmacyNear Jalan Kenari 1, Bandar Puchong Jaya1.9 km
-
1.9 km
-
2 km
-
Klinik Pergigian Drs. Wong & Partners DentalNear Jalan Cenuk 1, Bandar Puchong Jaya2.2 km
-
Columbia Asia Hospital HospitalNear Lebuh Puteri, Bandar Puteri Puchong2.2 km
-
AERIS Dental Dental52G Jalan Puteri 2/2, Bandar Puteri, 47100, Puchong2.6 km
-
2.7 km
-
2.8 km
Nearest food
-
0.3 km
-
0.8 km
-
Medan Selera MPSJ Bandar Kinrara 5 RestaurantNear Jalan BK 4/2A, Bandar Kinrara0.8 km
-
1.1 km
-
1.1 km
-
1.1 km
-
1.2 km
-
Medan Selera Selection 929 Food Court RestaurantNear Jalan Serindit 1A, Puchong1.3 km
-
1.3 km
-
1.3 km
-
1.4 km
-
1.5 km
-
1.6 km
-
1.6 km
-
1.6 km
-
1.6 km
-
1.7 km
-
1.7 km
-
1.7 km
-
1.7 km
-
1.7 km
-
1.8 km
-
Bai Wei - Mini Bowl Fast foodNear Jalan Kenari 5, Bandar Puchong Jaya1.9 km
-
2 km
-
2.1 km
-
Restoran Double Eight Food courtNear Jalan Puteri 7/11B, Bandar Puteri Puchong2.2 km
-
Restorang Puchong New Kopitiam Kopitiam84 Jalan Bandar 2, 47100, Puchong2.2 km
-
2.5 km
Nearest shopping
-
0.4 km
-
1.1 km
-
1.3 km
-
1.4 km
-
1.5 km
-
Giant Hypermarket SupermarketLot 449 Jalan BK 5A/1, 47100, Puchong1.7 km
-
99 Speedmart SupermarketNear Jalan Wawasan 5/2, Bandar Puteri Puchong1.7 km
-
99 Speedmart SupermarketNear Jalan Kenari 18A, Bandar Puchong Jaya1.7 km
-
Pasar Pagi Wawasan Puchong MarketNear Jalan Wawasan 2/23, Puchong1.7 km
-
IOI Mall Puchong MallNear Persiaran Puchong Jaya Selatan, Bandar Puchong Jaya2.1 km
-
AEON Puchong MallNear Jalan Puchong Legenda, Bandar Puchong Jaya2.1 km
-
2.4 km
-
2.5 km
Nearest stops and stations
-
0.7 km
-
0.7 km
-
0.8 km
-
1 km
-
Petronas Bandar Kinrara Bus stopNear Jalan Kinrara 5, Bandar Kinrara1.1 km
-
Kinrara BK 5 Train stationNear Lebuhraya Bukit Jalil, Bandar Kinrara1.6 km
-
IOI Puchong Jaya Train stationNear Jalan Kenari 5, Bandar Puchong Jaya2 km
-
2.3 km
-
Alam Sutera Train stationNear Lebuhraya Bukit Jalil, Bandar Kinrara2.9 km
Nearest parks
-
0.3 km
-
0.7 km
-
0.8 km
-
0.9 km
-
1.2 km
-
1.4 km
-
Open Badminton Court & Playground ParkNear Jalan BK 5/6, Bandar Kinrara1.4 km
-
1.4 km
-
Grow Subang GardenNear Persiaran Wangsa Baiduri, Taman Dato' Hormat6.2 km
-
6.4 km
-
6.7 km
-
7.8 km
-
8 km
Nearest sport & gyms
-
Kinrara Oval, Malaysian Cricket Association Sport centreNear Jalan BK 5A/1, Bandar Kinrara1.3 km
-
1.7 km
-
1.8 km
-
2.1 km
-
2.5 km
-
Wisma Zelka Sports Centre Sport centreNear Jalan BK 1/13, Bandar Kinrara3 km
-
3 km
-
Kompleks Rakan Muda Sport centreNear Jalan TPP 1/7, Taman Puchong Intan3.3 km
-
Pro One Badminton Centre Sport centreNear Jalan Pipit, Bukit Tandang3.6 km
-
RefleXworld Badminton Hall Sport centreNear Jalan TPP 6/6, Kampung Kenangan4.1 km
-
4.3 km
-
4.4 km
-
4.7 km
-
4.7 km
-
TheWarHouse GymNo 751, Sub 23 & 24 Jalan Subang 3, Subang Jaya Industrial Park4.8 km
-
5.5 km
-
Bukit Jalil National Stadium StadiumNear Persiaran Putra, Bukit Jalil6.4 km
-
6.6 km
-
Malaysia National Hockey Stadium StadiumNear Jalan Hoki 1, Taman Sri Endah6.8 km
-
National Hockey Stadium 2 StadiumNear Jalan Hoki 1, Taman Sri Endah6.9 km
-
Kolam Renang Pusat Komuniti Lembah Pantai Swimming poolNear Jalan Pantai Permai, Pantai Hillpark7.8 km
-
8.2 km
Straight-line distances from the building. Places from OpenStreetMap contributors, Oct 2026; some places may be missing. Operating hours, contact and directions open Google Maps for the latest details.
Loan & Insurance Calculator
Estimates onlyRates: Bank Negara Malaysia (indicative effective lending rate), refreshed daily. Tap a bank to apply its rate.
Monthly Instalment
-
Loan Amount
-
Total Interest
-
MRTA vs MLTA Comparison
Indicative estimates - actual premiums depend on insurer, health & plan| MRTA | MLTA | |
|---|---|---|
| Estimated Premium | - | - |
| Payment | One-off (usually financed into loan) | Monthly / yearly premium |
| Coverage | Reducing - follows loan balance | Level - fixed sum assured |
| Beneficiary | Bank (settles the loan) | Family (loan settled, balance to family) |
| Cash Value | None / minimal | Yes - may have cash value |
| Transferable | Tied to this loan | Portable to next property |
All figures are estimates for reference only and do not constitute financial advice. Loan approval, interest rates and insurance premiums vary by bank, insurer, age, health condition and coverage chosen. Please consult your banker or licensed financial adviser for exact quotations.
Iklan Serupa
Browse by state