Residensi Bayu Andaman, Kuala Lumpur
Sentul, Kuala Lumpur
RM 243,000
Ringkasan Pantas
Pangsapuri pegangan bebas di Residensi Bayu Andaman ini ditawarkan secara lelong di Sentul, Kuala Lumpur, dengan harga rizab RM 243,000. Unit ini mempunyai keluasan binaan 1,001 kaki persegi, 3 bilik tidur, 2 bilik air dan 1 tempat letak kereta. Sila ambil perhatian bahawa tiada lawatan ke dalam unit dan tinjauan hanya dibenarkan dari luar. Hubungi ejen, Lisa Azila, untuk maklumat lanjut.
Spesifikasi
The Edge Headline
Residensi Bayu Andaman, Sentul, Kuala Lumpur
Pegangan
Keluasan Binaan (kaki persegi)
1001
Lot Bumiputera
Tidak
Bilik Tidur
Bilik Air
Tempat Letak Kereta
Poskod
Alamat
Residensi Bayu Andaman, Kuala Lumpur
Unit Pelancaran Baharu
-
Tarikh Lelong
10-01-2025 17-17
Nombor Lelong
-
Tahun Siap
2023
Kemudahan
Keselamatan 24 Jam Pusat Perniagaan Tempat Letak Kereta Berbumbung Sudut Kecergasan Kolam Rekreasi Gimnasium Trek Joging Taman Berlandskap Lif Pasar Mini Tempat Letak Kereta Terbuka Tempat Letak Kereta Kawasan Berkelah Taman Permainan Padang Putting Bilik Rekreasi Surau (Lelaki & Wanita) Kolam Renang
Penerangan
No. A-20-3A, Residensi Bayu Andaman, No. 3, Pinggiran Dato' Senu, 51000 Kuala Lumpur
* Freehold
* Apartment (Affordable Home)
* Size : 1,001 Sq.ft
* Rsvd Price : RM 243,000.00 (MV: RM 300K)
* Date : Jan 15, 2025
Kindly take note:
+ Deposit 10% + 5-7% Legal Fees + 2% Misc
+ Loan can apply max 90%
+ No inside viewing, self-survey from outside only.
Contact: Lisa Azila
HP: O19-2O39O2O
*We cover whole Malaysia auction listings, PM. TQ
Contact : Lisa Azila | uoeh
HP : 0192039020 | WA : www.wasap.my/60192039020/banklel0ng
Link : https://linktr.ee/lisa.azila
Tele: https://t.me/lisarumahlelong
Website : https://malayaproperty.com.my
FB: https://www.facebook.com/rumahlelongmalaya
PG : https://www.propertyguru.com.my/property-agents/lisa-azila-11100724
Nearby places
Tap a card to see the places on the map.
📍 Location of Bayu Andaman. Tap another card to see the places around it.
Nearest schools
-
Tahfiz Darul Syahadah SchoolNear Jalan Sungai, Kampung Chubadak Hulu0.5 km
-
Sekolah Rendah Agama Ibnu Hajar Al-'Asqalani GovernmentNear Jalan Bahagia 2, Taman Dato' Senu0.5 km
-
Sekolah Jenis Kebangsaan (Cina) Sentul Pasar Peng Ming GovernmentNear Jalan Sentul, Taman Kosmo Jaya0.6 km
-
Sekolah Rendah Agama Bilal Bin Rabah GovernmentNear Jalan Puah Hulu, Kampung Puah Seberang0.6 km
-
Sekolah Kebangsaan Sentul 2 GovernmentNear Jalan Sentul, Sentul Bahagia0.8 km
-
Sekolah Kebangsaan Sentul 1 GovernmentNear Jalan Sentul, Sentul Bahagia0.8 km
-
Chong Hwa Secondary School SchoolNear Jalan Gombak Sejahtera, Kampung Puah1 km
-
SJK (T) St. Joseph GovernmentNear Jalan Sentul, Kampung Chubadak Hilir1.2 km
-
Pusat Genius Kurnia SchoolNear Jalan Sentul Perdana, Kampung Sri Batu1.4 km
-
1.5 km
-
Kindity Preschool KindergartenNear Jalan Strachan, Million Garden1.7 km
-
Jude's Kindergarten Kindergarten91 Jalan Haji Salleh, 51100, Kuala Lumpur1.7 km
-
Tadika Islam At-Taqwa KindergartenNear Jalan Malawali, Kampung Sungai Merali1.7 km
-
Janet's Kindergarten KindergartenNear Jalan Sungkai, Rainbow Garden1.7 km
-
WeBest Education Group TuitionNear Jalan Prima Setapak 3, Setapak1.8 km
-
Wesley Methodist School Kuala Lumpur (International) InternationalNear Jalan 2/48A, Sentul1.8 km
-
IMKL Driving school SchoolNear Jalan Sungai Mulia, Kampung Sungai Mulia1.8 km
-
Institute Masalah Pembelajaran & Austism Malaysia CollegeNear Persiaran Titiwangsa, Sentul1.9 km
-
1.9 km
-
1.9 km
-
2 km
-
Messi Skills Academy HQ Campus College753-3 Jalan Ipoh, 51200, Kuala Lumpur2 km
-
2.2 km
-
Maktab Perguruan Sri Kota CollegeNear Lorong Maran, Kampung Atas A2.3 km
-
Elit Learning Centre TuitionNear Lorong Padang Rengas 5, Kok Lian Garden2.3 km
-
Institute of Islamic Understanding Malaysia CollegeNear Jalan Kuching, Kampung Kasipillay3 km
Nearest healthcare
-
Aloeva Pharmacy Pharmacy832-C Jalan Taman Dato Senu, 51000, Kuala Lumpur0.4 km
-
Health Lane Family Pharmacy Sentul Pasar Pharmacy2046 Jalan Sentul Pasar, 51000, Kuala Lumpur0.6 km
-
Klinik Mediviron ClinicNear Jalan Sentul Ria 1, Taman Kosmo Jaya0.7 km
-
Klinik Novocare Sentul ClinicNear Jalan Sinar Sentul, Kampung Chubadak Hilir1 km
-
1 km
-
Farmasi Alpha.com Sentul PharmacyJalan Sentul, 51000, Kuala Lumpur1 km
-
1.1 km
-
Klinik KL Trader Center ClinicNear Jalan Suria Setapak 1, Kampung Sungai Merali1.2 km
-
Poliklinik Central & Surgeri ClinicNear Jalan Suria Setapak, Kampung Sungai Merali1.2 km
-
1.2 km
-
Klinik Pergigian Yong Dental414 Jalan Pahang, 53000, Kuala Lumpur1.2 km
-
Caring Pharmacy Sentul Raya Boulevard Pharmacy19 Jalan 11/48A, 51000, Kuala Lumpur1.3 km
-
Rohaya Dental Surgery DentalNear Jalan 15/48A, Kampung Chubadak Hilir1.3 km
-
Klinik Pergigian Sri Setapak Dental177A Jalan Genting Klang, 53300, Kuala Lumpur1.7 km
-
1.7 km
-
KPJ Tawakkal Specialist Hospital Hospital1 Jalan Pahang Barat, 53000, Kuala Lumpur2.1 km
-
Hospital Tawakal Hospital202-A Jalan Pahang, 53000, Kuala Lumpur2.2 km
-
Columbia Asia Hospital HospitalNear Jalan Danau Saujana, Setapak2.5 km
-
Sentul Medical Centre Hospital631 Jalan Sentul, 51200, Kuala Lumpur2.5 km
-
2.6 km
Nearest food
-
0.3 km
-
FLOW Smoke and Brew RestaurantNear Jalan Kampung Bandar Dalam, Kampung Chubadak Hulu0.6 km
-
7-Eleven Convenience storeJalan Sentul Pasar, 51000, Kuala Lumpur0.7 km
-
0.7 km
-
Restoran Weng Kei Chicken Rice and Mix Rice RestaurantNear Jalan Sentul Jaya, Sentul Bahagia0.7 km
-
Restoran Yummy Jaya RestaurantNear Jalan Sentul Jaya, Sentul Bahagia0.7 km
-
Kedai Sinar Cahaya Convenience storeNear Jalan 2/48A, Kampung Chubadak Hilir0.8 km
-
0.9 km
-
McDonald's Fast foodNear Laluan DT McDonald, Kampung Chubadak Hulu0.9 km
-
KK Super Mart Convenience storeNear Jalan Sentul, Kampung Chubadak Hilir0.9 km
-
The Coffee Bean & Tea Leaf CaféNear Jalan Sentul Perdana, Taman Kosmo Jaya1 km
-
1 km
-
1 km
-
Secret Recipe Fast foodNear Jalan Sentul Perdana, Taman Kosmo Jaya1 km
-
1 km
-
1.1 km
-
1.1 km
-
1.1 km
-
Restoran Diamond Coffee Shop 鑽石茶餐廳 KopitiamNear Jalan Semarak Api 2, Kampung Puah1.1 km
-
1.2 km
-
Restoran Varidelicious Food courtJalan 11/48A, 51000, Kuala Lumpur1.2 km
-
1.3 km
-
1.5 km
-
Kantin Setor Gombak Food courtNear Jalan Gombak, Kampung Sungai Mulia1.7 km
-
Fat Kei Food Court Food courtNear Jalan Prima Setapak 2, Setapak1.7 km
-
2.1 km
-
Mee Boon Coffee Shop KopitiamNear Jalan Sultan Azlan Shah, Million Garden2.3 km
-
2.3 km
-
2.6 km
-
2.8 km
Nearest shopping
-
0.6 km
-
0.8 km
-
99 Speedmart SupermarketNear Jalan Sinar Sentul 1, Kampung Chubadak Hilir1 km
-
99 Speedmart SupermarketNear Jalan Sentul Perdana, Taman Kosmo Jaya1 km
-
1.1 km
-
99 Speedmart SupermarketNear Jalan Gombak, Kampung Sungai Merali1.1 km
-
1.2 km
-
1.4 km
-
Genting Klang Road Market MarketNear Jalan Prima Setapak 2, Setapak1.7 km
-
1.7 km
-
1.9 km
-
Taman Tasik Titiwangsa night market MarketNear Jalan Kuantan, Kampung Atas A2.1 km
-
Taman Bamboo Morning Market MarketJalan Rungkup 2, 51200, Kuala Lumpur2.3 km
-
2.8 km
-
2.8 km
-
2.9 km
Nearest stops and stations
-
Data Senu Field Bus stopNear Jalan Dato Senu 26, Taman Dato' Senu0.1 km
-
0.3 km
-
Dato Senu Commercial Bus stopNear Jalan Dato Senu 18, Taman Dato' Senu0.3 km
-
Taman Dato Senu Bus stopNear Jalan Dato Senu 3, Taman Dato' Senu0.4 km
-
Madrasah Raudatul Muttaqin (Opp) Bus stopNear Jalan Dato Senu 11, Taman Dato' Senu0.4 km
-
1.2 km
-
Batu Kentonmen Train stationJalan Batu Kentonmen, 51200, Kuala Lumpur1.7 km
-
1.8 km
-
1.9 km
-
1.9 km
-
2.7 km
Nearest parks
-
Taman Kaya Community Garden ParkLengkongan Vethavanam, 51100, Kuala Lumpur1.4 km
-
2.2 km
-
Bamboo Garden Community Garden ParkNear Jalan Cenderuh 8, Bamboo Garden2.2 km
-
Taman Rekreasi Medan Idaman ParkNear Jalan Jernai 9, Kampung Lee Kong Chian2.3 km
-
Kebun Komuniti Perumahan Awam Seri Terengganu GardenNear Jalan Sentul, Sentul2.3 km
-
Kebun Komuniti Seri Terengganu GardenNear Jalan Pahang Barat, Sentul2.3 km
-
Kok Lian Garden Community Garden ParkNear Jalan Padang Rengas, Kok Lian Garden2.3 km
-
Bamboo Garden Community Garden GardenNear Jalan Manjoi 1, Bamboo Garden2.4 km
-
2.4 km
-
Kok Lian Garden Community Garden GardenNear Jalan Manjoi, Kok Lian Garden2.5 km
Nearest sport & gyms
-
W Badminton Pickleball Centre Sport centreNear Jalan Sentul Harmoni, Taman Kosmo Jaya0.9 km
-
Lot 19 Skatepark Sport centreNear Jalan Gombak, Kampung Sungai Mulia1.7 km
-
1.8 km
-
1.8 km
-
Northern Shaolin Chinwoo Wushu Centre Gym129 Jalan Bukit Berapit, 51200, Kuala Lumpur1.8 km
-
Kompleks Sukan Sky Arena Sport centreNear Jalan Arena 1, Setapak2.3 km
-
2.4 km
-
Kompleks Sukan Tasik Titiwangsa Sport centreNear Jalan Tembeling, Kampung Atas A2.5 km
-
Kompleks Sukan Titiwangsa Sport centreNear Jalan Beserah, Kampung Atas A2.5 km
-
2.5 km
-
2.6 km
-
3.3 km
-
3.8 km
-
3.8 km
-
Tun Razak Hockey Stadium StadiumNear Persiaran Tuanku Syed Sirajuddin, Kenny Hill3.9 km
-
3.9 km
-
4.4 km
-
6.1 km
-
6.2 km
-
6.4 km
Straight-line distances from the building. Places from OpenStreetMap contributors, Oct 2026; some places may be missing. Operating hours, contact and directions open Google Maps for the latest details.
Loan & Insurance Calculator
Estimates onlyRates: Bank Negara Malaysia (indicative effective lending rate), refreshed daily. Tap a bank to apply its rate.
Monthly Instalment
-
Loan Amount
-
Total Interest
-
MRTA vs MLTA Comparison
Indicative estimates - actual premiums depend on insurer, health & plan| MRTA | MLTA | |
|---|---|---|
| Estimated Premium | - | - |
| Payment | One-off (usually financed into loan) | Monthly / yearly premium |
| Coverage | Reducing - follows loan balance | Level - fixed sum assured |
| Beneficiary | Bank (settles the loan) | Family (loan settled, balance to family) |
| Cash Value | None / minimal | Yes - may have cash value |
| Transferable | Tied to this loan | Portable to next property |
All figures are estimates for reference only and do not constitute financial advice. Loan approval, interest rates and insurance premiums vary by bank, insurer, age, health condition and coverage chosen. Please consult your banker or licensed financial adviser for exact quotations.
Iklan Serupa
Browse by state