For Rent The Light Collection I 1B1-07-02
Gelugor, Penang
RM 3,000
Jenis Hartanah
Jenis Iklan
ID Hartanah
20250301170625
Lokasi
Ringkasan Pantas
The Light Collection I ialah kondominium perabot penuh yang telah diubah suai untuk disewa di Gelugor, Penang. Unit ini menawarkan keluasan binaan 1,582 kaki persegi, 3 bilik tidur, 3 bilik air dan 3 tempat letak kereta. Sewa ialah RM 3,000. Hubungi ejen, Allen, hari ini untuk mengatur lawatan ke hartanah ini.
Spesifikasi
Property Name Property Guru Suggested
The LIGHT COLLECTION I
The Edge Headline
The Light Collection 1, Best Rent 1582sqft, 3 Carparks, Gelugor
Keluasan Binaan (kaki persegi)
1582
Perabot
Bilik Tidur
Bilik Air
Tempat Letak Kereta
Deposit Sewa
7500
Poskod
Unit Pelancaran Baharu
-
Tarikh Lelong
27-02-2025 15-11
Nombor Lelong
-
Jenis Hakmilik
Jenis Hakmilik Tanah
Tahun Siap
2012
Property Guru Township
Tiada maklumat taman
Penerangan
** BEST RENT UNIT ! DONT MISSED OUT **
*1528sqft
*3+1 Bed
*3 Bath
*Fully Furnished
*Fully Renovated
*3 Carpark
*Renting at 3K only !
For visitings and more info
Allen - 0164323442
Facebook Page for more property info & updates
Allen Yeoh - Real Estate Development & Investment
Nearby places
Tap a card to see the places on the map.
📍 Location of The LIGHT COLLECTION I. Tap another card to see the places around it.
Nearest schools
-
Sekolah Kebangsaan Sungai Gelugor GovernmentNear Jalan Sultan Azlan Shah, The LIGHT Waterfront0.5 km
-
Sekolah Kebangsaan Minden Height GovernmentNear Cangkat Minden Jalan 13, Gelugor1.3 km
-
1.4 km
-
Institut Pendidikan Guru Kampus Pulau Pinang CollegeNear Budiman, Bukit Tunku Kudin1.4 km
-
Tabika Kemas Taman Tun Sardon KindergartenNear Jalan Permai, Gelugor1.4 km
-
Sekolah Menengah Kebangsaan Datuk Hj. Mohamed Nor Ahmad GovernmentNear Hilir Pemancar, Gelugor1.5 km
-
Tabika Perpaduan Taman Tun Sardon KindergartenNear Jalan Permai, Gelugor1.7 km
-
SJK (T) Subramaniya Barathee GovernmentCangkat Minden Jalan 1, 11700, Gelugor1.8 km
-
2 km
-
University of Science, Malaysia CollegeNear Lengkok Teknologi, Sungai Dua2 km
Nearest healthcare
-
0.8 km
-
0.8 km
-
0.9 km
-
Klinik Desa Sungai Gelugor ClinicNear Persiaran Tunku Kudin, Bukit Tunku Kudin1 km
-
Klinik Kesihatan Ibu dan Anak Taman Tun Sardon ClinicNear Hilir Pemancar, Gelugor1.3 km
-
1.8 km
-
2.2 km
-
2.3 km
-
2.4 km
-
City Wellness Pharmacy PharmacyNear Lorong Delima 5, Island Glades2.4 km
-
2.4 km
-
2.4 km
-
2.6 km
-
2.6 km
Nearest food
-
0.8 km
-
Kedai D-Lima Convenience storeNear Tingkat Sungai Gelugor 5, Gelugor0.9 km
-
Jaya Restaurant (Gelugor) RestaurantNear Jalan Sultan Azlan Shah, Gelugor0.9 km
-
1.1 km
-
Astaka Jalan Akuarium RestaurantNear Jalan Sultan Azlan Shah, Gelugor1.1 km
-
FamilyMart Convenience storeNear Tun Dr Lim Chong Eu Expressway, Bukit Tunku Kudin1.1 km
-
1.2 km
-
PappaRich RestaurantNear Tun Dr Lim Chong Eu Expressway, Bukit Tunku Kudin1.2 km
-
Subway Fast foodNear Tun Dr Lim Chong Eu Expressway, Bukit Tunku Kudin1.2 km
-
The Coffee Bean & Tea Leaf CaféNear Tun Dr Lim Chong Eu Expressway, Bukit Tunku Kudin1.2 km
-
1.2 km
-
1.2 km
-
Secret Recipe Fast foodNear Lebuh Tunku Kudin 1, Bukit Tunku Kudin1.3 km
-
Astaka Taman Tun Sardon Food courtNear Pintasan Permancar 5, Gelugor1.3 km
-
OldTown White Coffee CaféNear Lebuh Tunku Kudin 1, Bukit Tunku Kudin1.3 km
-
1.3 km
-
1.3 km
-
McDonald's Fast food1-1-01 & 1-1-02 Lebuh Tunku Kudin 1, 11700, Jelutong1.4 km
-
1.4 km
-
1.8 km
-
1.9 km
-
2.4 km
-
Kedai Kopi Dan Makanan Island Glades KopitiamNear Lorong Delima 6, Island Glades2.4 km
-
Tapak Penjaja Lebuhraya Jelutong Food courtNear Jelutong Avenue, Taman Jelutong2.5 km
-
Tapak Penjaja Sementara (TPS) Jalan Jelutong Food courtNear Lorong Bukit Dumbar, Jelutong2.6 km
-
2.7 km
-
Tapak Penjaja Lorong Madrasah Food courtNear Jelutong Road, Jelutong2.7 km
-
2.7 km
Nearest shopping
-
Pasar Awam Taman Tun Sardon Market25 Pintasan Permancar 5, 11700, Gelugor1.3 km
-
1.4 km
-
1.5 km
-
1.6 km
-
Pasar dan Kompleks Makanan Jalan Permai MarketNear Jalan Permai, Gelugor1.8 km
-
2.1 km
-
2.6 km
-
2.7 km
-
2.8 km
-
The Gallery Kompleks Seri Damai MallNear Medan Batu Lanchang, Batu Lanchang2.9 km
-
Kompleks Makanan & Pasar Jalan Tengku MarketNear Lintang Tengku, Jelutong3 km
Nearest stops and stations
-
0.4 km
-
SK Sungai Gelugor Bus stopNear Jalan Sultan Azlan Shah, The LIGHT Waterfront0.6 km
-
Restoran Kampung Ku Bus stopNear Jalan Sultan Azlan Shah, Gelugor0.7 km
-
0.8 km
-
0.9 km
-
3 km
-
5.7 km
-
Express Bus Counters (GJG, Billion Star, Super Nice) Bus terminalNear Jalan Ria, George Town5.7 km
-
Bayan Baru Bus Terminal Bus terminalNear Persiaran Mahsuri 2, Bayan Baru5.8 km
Nearest parks
-
0.9 km
-
1 km
-
1.4 km
-
Taman Kejiranan Jalan Batu Uban ParkNear Jalan Batu Uban, Batu Uban1.7 km
-
Taman Kejiranan Changkat Minden ParkNear Cangkat Minden Lorong 14, Sungai Dua1.7 km
-
1.8 km
-
1.8 km
-
1.9 km
-
4.8 km
-
5.4 km
-
6 km
Nearest sport & gyms
-
A12 Kompleks Sukan Universiti Sport centreNear Jalan Ilmu, Batu Uban1.2 km
-
Dewan Bola Tampar Kampung Buah Pala Sport centreNear Lorong Kaki Bukit, Bukit Gelugor1.8 km
-
Penang Badminton Academy Sport centreNear Lower Crescent, Bukit Gelugor1.9 km
-
Dewan Badminton PBA Sport centreNear Jelutong Road, Taman Jelutong2.3 km
-
2.8 km
-
Gelanggang Tennis K22 Sport centreLorong 1 Jalan Stadium, 11700, Gelugor2.9 km
-
Azman Hashim USM Sports Arena Sport centreLorong 1 Jalan Stadium USM, 11700, Gelugor2.9 km
-
3.3 km
-
3.3 km
-
3.8 km
-
4.6 km
-
4.6 km
-
5.2 km
-
5.6 km
-
SPICE Aquatic Centre Swimming poolNear Jalan Mahsuri, Taman Tunas Muda5.8 km
-
6 km
-
6.6 km
-
7.8 km
Straight-line distances from the building. Places from OpenStreetMap contributors, Oct 2026; some places may be missing. Operating hours, contact and directions open Google Maps for the latest details.
More about The LIGHT COLLECTION I in the Property Directory →
Iklan Serupa
Browse by state